LİNKLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam125
Toplam Ziyaret360603

Anasayfa

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, Türkiye'de 623 meslek yüksekokulundan 475 farklı teknik branşta mezun olan tekniker sayısının 1 milyon 700 bine ulaştığını belirterek, ''Tek branşta her yıl 30-40 teknikere lisans tamamlama kontenjanı tanınıyor. Uygulama böyle devam ederse yeni mezun olmasa bile teknikerlerin lisans tamamlaması için 90 yıl gerekiyor'' dedi.
Sn. Tekniker meslektaşlarımız 8 Haziran 2013 günü gerçekleştirmeyi planladığımız LİSANS TAMAMLAMA MİTİNGİ ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir.
17 Mayıs 2013 Cuma günü Saat: 14.30'da YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay'a Teknikerler Birliği Heyeti tarafından dosya takdim edildi. Ziyarete Genel Başkan Ertan Kılıç, Elazığ Şube Bşk. Yrd. Servet Yavaş, Trabzon Şb. Bşk. Yrd. Bülent Demir, Lisans Tamamlama Komisyon Başkanı Ali Altın, Lisans Tamamlama Komisyon Üyesi Uğur Mit, Kamuda Çalışan Teknikerler Komisyon Bşk. Yrd. Hasan Cebeci katıldılar.
Teknik Öğretmenler bizden daha sonra Y.Ö.K. Forum sayfasında kendilerini ifade etmelerine karşın, bizden daha çok mesaj göndererek mühendislik formasyonunu almışlardır. Y.Ö.K. tarafından MYO mezunlarının Lisans Tamamlama Eğitimleri konusunda açılan FORUM SAYFASI'na girerek haklı taleplerinizi dile getiriniz.
Teknikerlerin Lisans Tamamlama taleplerini Y.Ö.K.'e,Hükümete ve Kamuoyuna hissettirmek adına, tüm branşlardaki ve tüm illerdeki Tekniker Meslektaşlarımızı 8 Haziran 2013 Cumartesi günü Ankara'da gerçekleştirilecek " LİSANS TAMAMLAMA MİTİNGİ"ne katılarak destek olmaya davet ediyoruz.
5 Nisan Teknikerler Günü Kutlu Olsun.
www.tekniker.org.tr İnternet Sitesi önümüzdeki günlerde sosyal sorumluluğunu yerine getiren ve aidat borcu bulunmayan tekniker üyelerimize açık olacaktır.
13 Mart 2013 tarihinde ‘Başkanla Yüz Yüze’ toplantılarının ikincisi Yükseköğretim Kurulu’nda ‘Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama’ konusunda gerçekleştirildi. Teknikerler Birliği gibi M.Y.O. mezunu biz Teknikerlerede bu hak verilmeli diyor iseniz bizlere destek olunuz.
YENİ YÖK YASA TASARISI, YÖK BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANARAK, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA GÖNDERİLDİ
 2